Zasłony prysznicowe – jakie są najlepsze?

akcesoria łazienkowe

Zasłony prysznicowe to niezwykle ważna rzecz w każdej łazience. Z pewnością nikt nie zaprzeczy, że bez niej czuć dyskomfort. Nie dość, że dodaje ona prywatności, to skutecznie chroni łazienkę przed uciążliwym rozchlapywaniem wody. Niekiedy jednak występuje problem z wyborem odpowiedniej. Wszystko przez fakt, że firmy zasypują klientów różnymi możliwościami. Jak wybrać najlepsze zaslony prysznicowe? Co zrobić, aby prezentowały się gustownie i stylowo?

Dlaczego wybrać zasłonę prysznicową?

Nie da się ukryć, że największym plusem zasłon prysznicowych jest ich montaż. Nie potrzeba do tego specjalisty, a praktycznie każdy potrafi je odpowiednio zamontować. Nic więc dziwnego, że są tak popularnym rozwiązaniem. Na rynku jest duży wybór drążków, na których z łatwością można powiesić zasłonę. 

Dodatkowo ich cena jest korzystna biorąc pod uwagę inne, podobne rozwiązania, których koszt będzie znacznie większy. Jednak to nie znaczy, że decydują się na nią jedynie Ci, których nie stać na droższe zamienniki.

Zasłona prysznicowa jest dobra, przede wszystkim dla tych, którzy kochają zmiany. Nieciężko je zmienić na nowe w chwili, kiedy ich wzór się znudzi lub przestanie pasować do wystroju pomieszczenia. To dobre rozwiązanie dla osób, które podążają za trendami i tym, co modne. 

zasłony prysznicowe

Jak wybrać zasłonę prysznicową? Wszystko co musisz wiedzieć

Zasłona prysznicowa to z pozoru prosta rzecz, która nie wymaga szczególnej analizy. Jednak, aby wybrać idealną do naszej łazienki, należy zwrócić uwagę na kilka parametrów. Między innymi:

  • Zasłony prysznicowe powinny mieć długość dopasowaną do prysznica. Idealne będą takie, które unoszą się niewiele nad podłogą. Dzięki temu można uniknąć wody na podłodze, a dodatkowo będzie to bardzo estetycznie wyglądało. 
  • Kolejną rzeczą wartą przemyślenia jest to, z jakiego materiału będzie zasłona prysznicowa. Do wyboru jest winylowa oraz wykonana z tekstyliów. Ciężko powiedzieć, która będzie lepsza. Wszystko zależy od budżetu. 
  • Zaslony prysznicowe różnią się od siebie również ceną. Tekstylne będą dużo droższe od winylowych, a wszystko przez ich lepszą jakość. 

Zasłony prysznicowe winylowe to prawie trzykrotnie tańsze rozwiązanie od tekstylnych. Są lżejsze i po styczności z wodą lepią się do ciała, co stanowi duży minus podczas ich użytkowania. Dodatkowo ciężej się je czyści. Sprawdzą się raczej w przypadku mniejszego prysznica, ponieważ rozciąganie ich na długim drążku może być problematyczne.

Zaslony prysznicowe tekstylne to dobry wybór przy większym budżecie. Są łatwe do czyszczenia. Dużym atutem jest fakt, że nie lepią się do ciała. Dodatkowo są trwałe i nie niszczą się tak szybko jak zasłony winylowe. To lepsza opcja, jeśli mamy długi drążek, ponieważ łatwo je rozciągnąć na prowadnicy. 

Wybór odpowiedniej zasłony prysznicowej nie jest tak trudny, jak się wydaje. Ważne, aby odpowiednio zmierzyć prysznic i dobrać właściwy wymiar zasłon. Istotne, by zdecydować się na takie, które będą odpowiadać zarówno funkcją, jak i wyglądem. Ładne zasłony potrafią być najlepszą ozdobą łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *